Головна » Файли » Українська мова

Тема уроку. Написання великої букви П. Письмо складів, слів і речень з вивченими буквами.
[ Викачати з сервера (241.3 Kb) ] 06.08.2019, 21:38

Тема уроку. Написання великої букви П. Письмо складів, слів і речень з вивченими буквами.

Мета уроку: формувати компетентності: ключові (вміння вчитися – самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії; соціальні – брати на себе відповідальність за ефективне здійснення презентації результатів роботи пари; загальнокультурні – дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв’язно висловлюватися в контексті змісту самостійно опрацьованого матеріалу за темою; здоров’язбережувальні – життєві навички, що сприяють соціальному здоров’ю); предметні (ознайомити учнів з великою рукописною буквою П, навчити писати її; формувати вміння писати склади і слова з великою буквою П; удосконалювати вміння орієнтуватися в сітці зошита, писати ручкою, списувати речення; міжпредметні (розвивати уміння працювати у парі по типу «взаємопідтримки», розвивати спостережливість; виховувати інтерес до занять спортом, товариські стосунки, бажання та уміння вчитися, інтерес до вивчення рідної мови.

Конкретні очікувані результати з дослідження мови:

— визначає позицію приголосного звука у слові (на початку, в середині, в кінці);

— розрізняє твердий звук [п] та м’який [п’];

— позначає на письмі приголосний звук [п], [п’] буквою, П;

— читає та записує склади, слова з літерою п;

Комунікативні вміння:

— користується на доступному рівні всіма видами мовленнєвої діяльності (слухає, говорить, читає, пише);

— висловлює свою думку на основі практичного досвіду;

— обирає словесні засоби спілкування, доречно їх застосовує.

Комплекс наскрізних умінь:

— уточнює, що було складно на уроці, і що зміг / змогла зробити вдало;

— усвідомлює новий навчальний матеріал шляхом поєднання вже відомого;

— користується «Правилом піднятої руки»;

— оцінює власну роботу на уроці за допомогою смайлика.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

- Як настрій?

- Настрій – це те, що потрібно настроювати.

- Настроюємося на сонечко в душі, на посмішку в очах, на нові знання та радість зустрічі з нашими гостями.

II. Повторення вивченого матеріалу

1. Гра – «Лего» - робота в парах
Учні добирають слова зі звуком [п] у різних позиціях.

2. Гра –розмальовка - робота в парах

- Знайди і наведи десять букв П.

III. Мотивація навчальної діяльності учнів

  1. Розгляд малюнка с.46

– Де ви бачили подібний малюнок?

- Яка користь від плавання?

- Що ви робите для зміцнення свого здоров’я?

- Що треба знати, щоб правильно записати імена дітей, зображених на малюнку (знати, що імена пишуться з великої букви, і вміти писати велику букву П)

IV. Повідомлення теми і завдань уроку
— Сьогодні ви, діти, будете вчитися писати велику букву П («пе»), поєднувати її з іншими літерами. Також повторимо правила вживання великої літери.

V. Вивчення нового матеріалу

1. Демонстрування зразка букви

2. Порівняння друкованої й рукописної букви П («пе»)

3. Обведення елементів букви на малюнку с.46

4. Фізкультхвилинка

5. Повторення правил сидіння за партою, вимог щодо того, як тримати ручку й розміщувати зошит під час письма
• Правила сидіння за партою
• Розміщення зошита на парті
• Вправи для розвитку м’язів руки
• Як тримати ручку під час письма

6. Пояснення принципів написання букви
— Велика буква Л («пе») складається з трьох елементів: двох довгих прямих, заокруглених унизу, і прямої горизонтальної лінії, що починається з заокруглення.
— Пишемо під рахунок раз і, два-і, і-три.

7. Письмо елементів букви в повітрі, на дошці, в зошиті
— У яких вивчених буквах зустрічалися подібні елементи?

8. Письмо букви П («пе») у повітрі, на дошці, в зошиті

9. Фізкультхвилинка

Сплять маленькі совенята (Очі заплющені).

Раз — розкрили оченята,

Подивилися навколо (Кругові рухи очима),

Потім вгору і додолу. (Лише очима, головою не рухати.)

Оченята — блим, блим, блим!

Відпочити треба їм!

Вправо, вліво оченята

Повертали совенята.

Совенята будуть спати,

А ми будемо писати.

10. Письмо складів та слів з великою буквою П («пе»)
— Уважно слухайте слова і плескайте в долоні, коли почуєте у слові склад, що тільки-но записали.
Парасолька, півник, плащ, пінгвін, пухкий, п
ерший, портфель.
— Пригадайте, коли ці слова будуть писатися з великої літери?

11. Фізкультхвилинка (пальчикова гімнастика)

12. Письмо речень
Як пишеться перше слово в реченні (з великої букви), що ставиться в кінці речення (крапка)

13.Виконання завдання

- Пригадайте, як слід виконувати завдання(серед поданих букв треба знайти по дві однакові й закреслити їх, букви, які залишилися незакресленими, треба записати у рядку внизу й прочитати слово, яке утворилося, потім намалювати те, що називає це слово).

- Закресліть букви котрі повторюються. Яке слово утворилось? Намалюй тваринку.

14. Робота в групах – одягніть букву

VІІ. Підсумок уроку. Рефлексія

  • Сьогодні я дізнався … У мене вийшло …
  • Було складно … Мене здивувало …
  • Було цікаво …
  • Тепер я вмію …
  • Позначте свій настрій на смайликові.
Категорія: Українська мова | Додав: Zoya0103
Переглядів: 5 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar